ШТО ЌЕ ОДЛУЧИ РКЕ? НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД УТРЕ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

ноември 13, 2022

Утре Регулаторната Комсиија за Енергетика ќе ги утврди новите цени на горивата кои ќе важат од вторник.

Според берзанските податоци, нафтата на лондонската берза се продава за 96 долари по барел, додека на американската по цена од 88.

Во моментов горивата се продаваат по следните цени: ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 94 денари, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 96,5 денари.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 98,5 денари за литар.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: