ОД ПОЛНОЌ ЗНАЧИТЕЛНО ПОЕВТИНУВАЊЕ НА ДИЗЕЛОТ!

септември 15, 2022

Дизелот поевтинува за 2 денари, цената на горивата не се менува. Ваква одлука донесе Регулаторната комисија за енергетика на седницата одржана денеска.

Со тоа, од полноќ, дизелот ќе се продава по цена од 95 денари,

Цените на бенизните остануваат исти односно ЕУРОСУПЕР БС95 ќе се точи за 84,5 денари а ЕУРОСУПЕР БС98 за 87 денари по литар.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: