Од полноќ: Трето поскапување на горивата по ред

април 30, 2018

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во наредните две седмици.

ЕУРОСУПЕР БС-95 = 70,00 ден.
ЕУРОСУПЕР БС-98 = 71,50 ден.
ЕВРОДИЗЕЛ = 62,00 ден.
ДОМАЌИНСТВО ЕЛ-1 = 50,50 ден.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ