ОД ПОЛНОЌ ПОВТОРНО НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА!

ноември 7, 2022

Од полноќ се намалува малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 0,50 ден/лит. Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менува. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,072 ден/кг и сега ќе изнесува 49,995 ден/кг.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 ден/лит, додека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 2,00 ден/лит.

Од 8.11.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 94,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 96,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 98,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 93,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 49,995 (денари/килограм).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: