Горивата повторно поскапуваат од полноќ!

март 28, 2022

Од вечерва на полноќ одново поскапуваат горивата. Бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денари.

Така ЕУРОСУПЕР 98 од утре ќе се продава по цена од 85,5 денари, а ЕУРОСУПЕР 95 ќе биде 83,5 денари по литар. Литар ДИЗЕЛ од утре ќе се продава за 87,5 денари.

Се зголемува и цената на екстралесното масло за домаќинство за 3 денари, и ќе изнесува 84 денари.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 86,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 81,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 56,207 (денари/килограм)

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: