39 годишен струмичанец доби кривична поради долг!

февруари 24, 2022

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Б.(39) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Во периодот од март 2021 до јуни 2021 година, по претходен усмен договор, 33-годишен маж преку брза пошта на пријавениот му испраќал разни предмети за кои требало на сметка да му плати 120.000 денари.

Но, по подолг период пријавениот не ги уплатил парите и оштететното лице го пријавило случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: