ВРЕМЕ Е ЗА ИСТОРИЈА: ПОЧНУВА ЕП ВО ОДБОЈКА, СТРУМИЧАНИ ГОРДО ГО ВЕАТ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ, НАПРЕД МОМЦИ!

септември 12, 2019

Денеска запишуваме едно ново поглавје во Македонскиот спорт, време е за историја! Денеска за првпат МАКЕДОНИЈА ќе настапи на европското првенство во одбојка. Во тимот на Македонската репрезентација играат девет струмичани од вкупно 15 играчи. Слободно може да кажеме дека СТРУМИЦА Е НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА. Со среќа на капитенот Никола Ѓорѓиев, тука е неговиот брат Ѓорѓи, Александар Љафтов, Владо Милев, Ристо Николов, Васе Михаилов, Славе Наков, Филип Маџунков и Стојан Илиев. НАПРЕД МОМЦИ!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: