ВО НЕДЕЛА Е ПРАЗНИК НА ГРАДОТ: БЕЛАСИЦА ГО ИГРА НАЈВАЖНИОТ НАТПРЕВАР ДОСЕГА!

април 4, 2019

 

▶️ ВО НЕДЕЛА, СИТЕ НА “МЛАДОСТ” ◀️

🎫 Влез: 50 ден. ◀️
🎫 За понежниот пол и сите деца, влезот е бесплатен.

Нашите фудбалери го играат најзначајниот натпревар во моментот во борбата за опстанок, и тоа со директниот ривал, ФК Силекс од Кратово.

Со победа, ФК Беласица ќе се искачи над Силекс. А веќе следната недела, ни доаѓа прилепска Победа.

Во наредниот период нашите фудбалери немаат многу право на грешка, затоа апелираме до сите Струмичани како и нашите верни “Ајдуци” во недела, како и на секој друг натпревар да дојдат на “Младост” и да ја дадат безрезервната поддршка која им е потребна на нашите фудбалери во борбата за опстанок.

Се гледаме ВО НЕДЕЛА НА “МЛАДОСТ”.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: