(ВИДЕО) Струмички „чуда“: Како Беласица за пет минути загубен меч го претвори во победа!

мај 9, 2019

Струмичка Беласица преку ноќ од тим за Втора лига заигра шампионски, па со четири победи од пет последни меча дојде на чекор да се спаси.

Беласица дојде на бод од Силекс за бараж, три од Работнички за сигурен спас и тоа откако загубен меч за пет минути во финишот го претворија во победа. Милушев во 86-та и Георгиев во 91-та минута погодија за струмичани, додека тетовци стоеа на теренот.

Ренова со поразот не успеа да го скокне Шкупи во битката за четвртото место.

https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/285869105630261/?t=1

https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/2381304175438483/?t=0

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ