ВИДЕО: Струмичанецот Јани Атанасов изведе магија за Хајдук, головите му ги посвети на починат пријател!

ноември 30, 2021

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов одигра феноменален натпревар за Хајдук Сплит во рамки на Купот на Хрватска и двапати се запиша во листата на стрелците.

Сплитските „били“ на гостински терен ја надиграа Локомотива Загреб (3-6), со фешта во второто полувреме. Атанасов двапати погоди во вториот дел, првиот гол го даде во 51. минута за предност од 1-2 и тоа на магичен начин откосо, а потоа во листата на стрелците се запиша и во 66. минута за предност од 2-5 со една бомба од далечина.

Кликни овде за видеото: https://tiger.cdnja.co/v/jq/jqwre.mp4

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: