strumica denes logo

(ВИДЕО) СЕ Е’ ПОДГОТВЕНО ЗА СПЕКТАКЛ: МЛАДИТЕ И ПОСТАРИТЕ АЈДУЦИ ПОВТОРНО НА ИСТА ТРИБИНА-ВО САБОТА СЕ СЛАВИ ПРВА ЛИГА!

Автор:

Датум:

мај 15, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 15, 2018

Категории:

Спорт

https://www.facebook.com/ultras.strumica/videos/1559303697531394/?t=7

Струмичките Ајдуци повторно сплотени како никогаш до сега! Во сабота се подготвува спектакл, во сабота се подготвува големо славење и официјаен влез на Беласица во првата лига. Последниот натпревар Беласица ќе го одигра во сабота на 19 мај на Стадионот Младост во Струмица со почеток во 16:30 часот, а собирот на сите навивачи и љубители на фудбалот е во 15:00 часот на езерцето до стадионот Младост. Да ги поздравиме сите заедно новите шампиони. Напред плави, само напред.