(ВИДЕО) НОВ ГОЛ НА ГРАНДЕ ПАНДЕВ: ОВОЈПАТ ЈА „ТРЕСЕШЕ“ МРЕЖАТА НА СИЛНАТА РОМА!

јануари 19, 2020

Капитенот на репрезентацијата на Македонија Горан Пандев игра во одлична форма. Пандев вечерва постигна гол за Џенова и намали на 1:2 во натпреварот против Рома.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: