(ВИДЕО) ЛУДО СЛАВЈЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СТРУМИЧКИТЕ ФУДБАЛЕРИ КОСТОВСКИ И БАГАШОВСКИ ЈА ПРОСЛАВУВААТ СИНОЌЕШНАТА ПОБЕДА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!

март 7, 2019

Тимот на Манчестер Јунајтед синоќа извојува голема победа над големиот ПСЖ откако во последните минути од натпреварот го постигна голот кој го елиминира ПСЖ од Лигата на Шампионите! Резултатот заврши 1:3, а во продолжение погледнете го видеото од лудото славје на струмичките фудбалери Александар Багашовски и Мика Костовски:

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ