Home

Perdormire
Спорт

(ВИДЕО) КЛАСАТА Е ВЕЧНА: ГРАНДЕ ПАНДЕВ СО „БОМБА“ ГОЛ НА СИНОЌЕШНИОТ НАТПРЕВАР!

Home

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше стрелец на гол за Џенова во триумфот на домашен терен против Бреша (3-1). Тој влезе во игра во 59.минута и беше еден од творците на пресвртот за победа. Бреша имаше водство по првиот дел со голот на Тонали, а потоа на сцена стапија Агудело, Куаме и Пандев, кој ја потврди победата на Џенова.