Home

Perdormire
Спорт

(ВИДЕО) ГОРАН ПАНДЕВ ВО СТИЛОТ НА РОНАЛДО: „ДА ГИ ТРГНЕМЕ КОКА-КОЛИТЕ И ДА СТАВИМЕ СТРУМКА“

Home

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија, а капитенот Горан Пандев пред последната прес-конференција во Амстердам се пошегува на сметка на кока-кола, откако пред неколку дена Кристијано Роналдо ги тргна шишенцата од пред него и така ги урна акциите на компанијата за четири милијарди долари.

Со потегот на Роналдо се пошегуваа и останати фудбалери, а сега и македонскиот капитен кој на останатите им кажа што мислат за идејата да ги тргнат кока-колите, а на тоа место да стават Струмка.

https://twitter.com/PrvaLigaMK/status/1406883644321505286