Home

Perdormire
Спорт

(ВИДЕО) ГОРАААААААААААН ПАНДЕЕЕЕВ: НОВ ГОЛ НА ГОЛЕМИОТ ПАНДЕВ!

Home

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев се запиша во листата на стрелците на натпреварот меѓу Џенова и Удинезе кој се игра во рамки на Серија А (1-1).

Нашиот најтрофеен фудбалер игра перфектно под водство на новиот тренер Тиаго Мота и пак се запиша во листата на стрелците.

По една одлична акција доби топка во казнениот простор и биеше по земја во мрежата на „зебрите“.

Голот на Пандев против Удинезе: