ВИДЕО: Димов со ефектен гол не дозволи радост на Вардар во Струмица

мај 27, 2019

Академија Пандев и Вардар одиграа без победник (1-1) во последното 36. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Вардарци“ први поведоа со голот на Хуан Фелипе во 64. минута…

Но, за да нема на крајот радост на Вардар се погрижи Диме Димов со ефектен погодок со глава во 75. минута по корнерот изведен од Стојанче Велинов…

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: