(ВИДЕО) БАЛИСТИТЕ ЈА ИСВИРКАА МАКЕДОНСКА ХИМНА ВО СТРУМИЦА И ИЗВИКУВАА УЧК, УЧК

мај 24, 2018

На Куп-натпреварот меѓу Пелистер и Шкендија, имаше недолични скандирања од двете навивачки групи, поради кои спикерот мораше да ги предупредува гледачите

„УЧК“, „Илирида“, „Обединета Албанија“, беа само дел од извиците кои доаѓаа од трибината на навивачите на Шкендија.

„Балистите“ продолжија со своето скандалозно и националистичко однесување, па така покрај погрдните скандирања и навреди на сметка на македонскиот народ во последното коло од Првата македонска фудбалска лига, сега решија да ја исвиркаат и химната на Република Македонија пред самиот почеток на финалниот Куп натпревар со Пелистер.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ