Home

Perdormire
Спорт

(ВИДЕО) Арсенал „газеше“, фантастични одбрани на Илиев против Ливерпул!

Home

Одличен настап имаше македонскиот голман Дејан Илиев кој успеа да ја зачува својата мрежа незатресена, воедно имаше и неколку клучни интервенции.

Стрелци на головите во победата на домаќините беа Нкетиа во 25. и 92. минута, а по еден погодок имаа Сака и Вилок.

Моментно на табелата водат токму младите „топчии” со 11 бодови, колку што има и Челзи на втората позиција, следуваат Лестер и Манчестер Сити со по 10.