ВАСЕ МИХАИЛОВ, СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ БЕШЕ ДЕЛ ОД ЕКИПАТА КОЈ ЈА ОДНЕСЕ МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО, ВЕЧЕРВА БЕШЕ ИЗБРАН ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА ВО СТРУМИЦА!

јануари 25, 2019

 

Васе Михаилов, еден од луѓето кој ја однесе машката одбојкарска репрезентација на Македонија на Европското првенство, вечерва во ресторан „Студио Ин“-Струмица, на манифестацијата „Спортист на годината“ беше избран за Спортист на годината. Честитки за Васе!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: