strumica denes logo

ВАРДАР ПО МНОГУ ГОДИНИ НА ДУЕЛ ВО СТРУМИЦА: ДА ГО НАПОЛНИМЕ „МЛАДОСТ” ЗА ПРВА ПОБЕДА НА ФК БЕЛАСИЦА ВО ПМФЛ!

Автор:

Датум:

август 31, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 31, 2018

Категории:

Спорт

После долги години, ВАРДАР на дуел против струмичката гордост БЕЛАСИЦА! Дуел на АЈДУЦИ и КОМИТИ. Натпреварот ќе се одигра утре на стадионот „Младост“ во Струмица со почеток од 16:15 часот. Да навиваме и да ја бодриме нашата Беласица за прва победа сезонава!