strumica denes logo

Вардар ја изненади Струмица на почетокот на финалната серија во плеј-офот

Автор:

Датум:

мај 3, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 3, 2018

Категории:

Спорт

Одбојкарите на Вардар приредија големо изненадување и го совладаа шампионот и од неодамна освојувачот на Купот, Струмица и тоа на гостински терен со 0-3 во првиот натпревар од финалната серија на плеј-офот.

Во серијата до три победи, вардарци сега имаат голема предност и со овој брејк ја поништија предноста на домашен терен на

В петок со почеток во 20.30 часот во „Градски парк“ во Скопје се игра вториот натпревар, во кој се очекува и реакција на поразените струмичани. В четврток започнува и финалната серија од плеј-офот во женска конкуренција а во салата на СОУ „Перо Наков“ во Куманово од 20.00 часот ќе се сретнат Куманово и Јанта Волеј.