strumica denes logo

ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО ГОЛЕМ РЕСПЕКТ КОН НАШИОТ ГОРАН ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

јануари 30, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

јануари 30, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев исполни своја дамнешна желба и го посети својот омилен клуб од детството. Пандев викендов беше во посета на српскиот шампион и поранешен европски владетел Црвена Звезда.

Пандев се сретна со претседателот Светозар Мијаиловиќ, размени клупски дресови и го посети трофејниот музеј во кој трофеи освојуваа Дојчиновски, Најдоки, Панчев, Канатларовски, Стојковски…

„Нашиот клуб ја пречека легендата на македонскиот фудбал и голем навивач на Црвена Звезда, Горан Пандев кој во друштво на претседателот Светозар Мијаиловиќ ги посети клупските простории, музејот и уште еднаш ја потврди љубовта кон нашиот тим“, објави култниот српски клуб кој има многу навивачи и во нашата земја.

Црвена Звезда е актуелен шампион на Србија и лидер во првенството на нашиот северен сосед.