strumica denes logo

Тиверија Струмица ќе се подготвува за Куп-финалето со екипа од САД

Автор:

Датум:

мај 19, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 19, 2018

Категории:

Спорт

Македонскиот женски прволигаш Тиверија Струмица закажа пријателски меч на кој ќе ја бруси формата за мечот за титула во Купот на Македонија против Драгон.

Комбиниран состав од младинки и прв тим на струмичкиот состав ќе одигра меѓународен пријателски натпревар со екипата на Престиж Сокер Тренинг од САД, која е предводена од македонскиот тренер Ненад Ѓоргиев.

Дуелот е закажан на 25 мај, а ќе се игра на Градскиот стадион во Радовиш. Тиверија Струмица го чека Куп-финалето со Драгон кое е закажано на 30 мај во Пробиштип.