ТАКА СЕ САКА ЕДЕН КЛУБ: СУЛЕВ СТЕФАН – СКОЛС 200 НАТПРЕВАРИ И 8 ГОДИНИ ВО ДРЕСОТ НА ФК БЕЛАСИЦА!

мај 10, 2023

Фудбалерот на ФК Беласица Сулев Стефан, кој е дел од клубот 8 години, го забележа 200 настап за плаво-белиот дрес и влезе во елитното друштво на само неколкумина клупски легенди кои достигнале ваков јубилеј.

На Стефан му посакуваме здравје и уште многу успешни настапи во дресот на ФК Беласица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: