Home

Perdormire
Спорт

СТРУМИЧКО ДЕРБИ: Беласица ја шокираше Академија Пандев!

Home

Прва победа за Беласица сезонава. Можеби шансите за опстанок се сведени на теорија, но денеска на теренот на Академија Пандев, на тренинг центарот на кој се одигра првиот меч, Беласица славеше победа со 1:2. Два гола, две грешки на голманот Алчевски и тоа со пресврт по водството на Академија Пандев од пенал преку Стоилов.

„Шокатно“ делува овој пораз за Академија Пандев овој пораз, особено што имаа шанси да материјализираат по 1:0, и да дојдат до поубедливо водство, а на крајот тоа ги чинеше пораз.