СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ „БЕЛАСИЦА“ ДЕНЕСКА ПРОТИВ ПОБЕДА НА СТАДИОНОТ ВО СТРУМИЦА!

октомври 21, 2018

Натпреварот Беласица – Победа ќе се игра на стадионот „Младост“ денеска со почеток од 14:30 часот, а главен судија ќе биде интернационалецот Димитар Мечкаровски. На стартот на оваа сезона Победа ја совлада Беласица во Битола со 1-0 со голот на Нвабуезе. Напред плави!

ПРВА ЛИГА – 10. КОЛО (денеска, 14:30 ч.)

Скопје: ВАРДАР – ШКЕНДИЈА

Струмица: БЕЛАСИЦА – ПОБЕДА

Тетово: РЕНОВА – РАБОТНИЧКИ

Скопје: ШКУПИ – СИЛЕКС

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – АК. ПАНДЕВ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: