Струмичка Тиверија го освои Купот на Македонија во женска конкуренција

мај 31, 2018

 

Екипата на Тиверија Струмица го освои трофејот во фудбалскиот Куп на Македонија во женска конкуренција. Во финалето со убедливи 5:0 го совладаа тимот на Драган на стадионот во Пехчево.

По првиот дел, струмичанки имаа еден гол предност, а доминацијата ја потврдија со дури четири погодоци во второто полувреме.

Во листата на стрелци се запишаа: Теодора Димоска, Александра Ристовска, Рабиа Дервиши и Ангела Стојковска која постигна два гола.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: