strumica denes logo

Струмичанката Пале Николовска одигра 100 натпревари за ЖФК Тиверија

Автор:

Датум:

мај 29, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 29, 2018

Категории:

Спорт

Во последното коло ЖФК Тиверија Струмица се соочи против ЖФК Борец и на тој натпревар имаше еден убав јубилеј за одбележување, односно фудбалерката на ЖФК Тиверија Пале Николовска го запиша својот 100-ти настап во струмичкиот прволигаш.

Пале Николовска е репрезентативка на Македонија и во изминативе пет сезони е најдобар стрелец во клубот каде што има постигнато 88 гола.