Струмичани убедливи против Вардар!

ноември 12, 2018

Изминатиов викенд се одржа второто коло од одбојкарски шампионат на Македонија, по кое три екипи остнаа со максимален биланс, три сè уште чекаат на својата прва победа, а четири се со половичен биланс.

Во дербито на колото екипата на Џио Струмица пред својата публика славеше убедлива победа од 3-0 (25-16, 25-15, 25-13) над големиот ривал Вардар и остнаа на лидерската позиција на табелата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: