Струмичани секогаш на врвот: Струмичанката Софија Ричлиева потпиша за турски Бешикташ!

октомври 6, 2018

Софија Рилчиева, одбојкарката која потекнува од Струмица својата кариера ја продолжува во турскиот гигант Бешиткаш откако потпиша договор со нив. Ричлиева со своите 18 години има настапувано за повеќе познати клубови каде има постигнато големи резултати. Браво за Софија и честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ