strumica denes logo

СТРУМИЧАНИ НЕМААТ МИЛОСТ НИТУ ПРОТИВ ДОМАЌИНОТ СЛОВЕНИЈА, МАКЕДОНИЈА ВОДИ СО 2:0 ВО СЕТОВИ!

Автор:

Датум:

септември 17, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

септември 17, 2019

Категории:

Спорт

Македонија испишува одбојкарска историја! Во моментот се игра натпреварот помеѓу Македонија и домаќинот Словенија и нашата репрезентација води со 2:0 во сетови. Струмичани играат безмилосно против домакинот и се на добар пат да извојуваат нова победа. Напред Македонијо!