СТРУМИЧАНЕЦОТ СТОЛЕ АНГЕЛОВСКИ НА ТРКА ВО МАРАТОН ВО ГЕРМАНИЈА ГО ОСВОИ ТРЕТОТО МЕСТО И НАПРАВИ ЛИЧЕН РЕКОРД!

март 5, 2023

Атлетичарот на AC BELASICA RUN Столе Ангеловски, за време на својот одмор во Германија зеде учество на трка во маратон во која успеа во интересен и неизвесен финиш да заврши на третото место 🥉 во генерален пласман. Исто така тој направи и личен рекорд на делницата од 42,195 километри кој гласи 2 часа 58 минути и 5 секунди.

Искрени честитки и од тимот на Струмица Денес!

Резултатите од трката може да ги видите на следниот линк: https://my.raceresult.com/220058/?fbclid=IwAR3q-FD7pt8nImYq6zxIGbQ-RIUB9Em-vWQP1i8vVi3YWqrnCLHe0kn0UUE

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: