strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН ГОШЕВ ПРИСУСТВУВАШЕ НА ОФИЦИЈАЛЕН ТРЕНИНГ НА АТЛЕТИКО МАДРИД, СЕ ФОТОГРАФИРАШЕ СО СИТЕ ФУДБАЛЕРИ И ДОБИ ДРЕС ОД ГОЛМАНОТ ИВО ГРБИЧ!

Автор:

Датум:

јуни 11, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 11, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Фудбалот пишува убави приказни. Сонот на струмичанецот Драган Гошев конечно се оствари откако присуствуваше на официјален тренинг на Атлетико Мадрид во Шпанија.

По тренингот, Гошев се фотографираше со фудбалските ѕвезди и тренерот Диего Симеоне, а доби и подарок од голманот Иво Грбич.