Струмичанецот Дејан Илиев е нов член на ХЈК Хелсинки од Финска!

февруари 9, 2023

Повремениот македонски репрезентативен голман, Дени Илиев, ја продолжува кариерата во тимот на Хелсинки. Тој потпиша едногодишен договор, со опција за продолжување за уште една дополнителна сезона.

Дени Илиев ја почна кариерата во академијата на Беласица, по што замина во Арсенал, каде што беше дел од младинскиот тим, но не доби шанса во првиот тим. По овоа, тој играше на неколку позајмици, беше член на Јагелонија, Серед, Шрузбери, Орион, Тренчин.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: