Home

Perdormire
Спорт

СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГОГОВ ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО ВАРДАР!

Home

Младата надеж од Струмица, голманот Васил Гогов, на само 19 години го продолжи договорот со Европскиот шампион со што тој ќе ги брани боите на Вардар до 2022 година. Инаку, Гогов минатата година го напушти домашниот клуб РК Астраион и заигра за Вардар Јуниор, а доби и шанса да игра и за првиот тим на Вардар во СЕХА лигата.