strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГОГОВ ДЕБИТИРАШЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ СИНОЌА!

Автор:

Датум:

декември 2, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

декември 2, 2019

Категории:

Спорт

Младиот Gogov Vasil (19) од Струмица синоќа дебитираше во ЕХФ лигата на шампионите. Во дресот на Вардар имаше 4 одбрани на средбата со Веспрем. Гогов пред почетокот на сезоната дојде во екипата на Вардар јуниор, вториот тим на Вардар во домашната Супер лига!