Perdormire
Спорт

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ ПОСТИГНА ГОЛ ЗА ЈУВЕНТУС!

Во последното коло од младинската лига на шампиони струмичанецот Никола Секулов го постигна четвртиот гол за Јувентус во победата од 5:0 над Леверкузен. Тој го одигра целиот натпревар и успешно се врати по паузата што ја имаше од месец дена поради повреда. Младинскиот тим на Јувентус го зазеде првото место во групата со 5 победи и 1 пораз.