Home

Perdormire
Спорт

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДЕНИ ИЛИЕВ И АРСЕНАЛ СЕ ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГА ЕВРОПА!

Home

Фудбалерите на Арсенал обезбедија пласман во финалето на Лига Европа, откако во реванш натпреварот на „Местаља“ ја совладаа Валенсија со 2-4 и со вкупни 7-3 се пласираа во мечот за титулата во второто по ранг европско натпреварување. Нашиот струмичанец Дени Илиев објави фотографија на фејсбук со натпис „БАКУ, НИЕ ДОАЃАМЕ“