СТРУМИЧАНЕЦОТ ДЕНИ ИЛИЕВ И АРСЕНАЛ СЕ ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГА ЕВРОПА!

мај 9, 2019

Фудбалерите на Арсенал обезбедија пласман во финалето на Лига Европа, откако во реванш натпреварот на „Местаља“ ја совладаа Валенсија со 2-4 и со вкупни 7-3 се пласираа во мечот за титулата во второто по ранг европско натпреварување. Нашиот струмичанец Дени Илиев објави фотографија на фејсбук со натпис „БАКУ, НИЕ ДОАЃАМЕ“

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: