СТРУМИЧАНЕЦОТ ДЕЈАН ИЛИЕВ ВО ПОЧЕТНИОТ СОСТАВ НА БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ – МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ПРВА ПОБЕДА НАД ГИБРАЛТАР!

јуни 5, 2022

Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски направи четири измени во составот за мечот со Гибралтар, тројца од фудбалерите се дебитанти.

Никола Серафимов, Тодор Тодоровски и Дејан Илиев ќе ги одиграат своите први официјални натпревари за А репрезентацијата на Македонија, тие се стартери на денешниот дуел со Гибралтар.

Македонија ќе почне со Илиев на голот, централно во дефанзивата се Серафимов и Муслиу, десен бек е Тодоровски, а лев Алиоски.

Во средниот ред се Барди и Спировски, странично ќе играат Елмас и Николов. Напаѓачката двојка ја сочинуваат Милан Ристовски и Трајковски.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: