Home

Perdormire
Спорт

Струмица полуфиналист на одбојкарскиот Куп!

Home

Бранителот на титулата Струмица и Пробиштип обезбедија пласман во полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка. На овие две екипи на чекор да им се приклучат се засилениот Вардар и УГД Штип, кои забележаа победи во четири сета во првите четвртфинални натпревари. Возвратните натпревари се играат на 15 март.

Кај девојките блиску до полуфиналето не Куманово со гостинската победа во Битола со 0-3, а на останатите први четвртфинални натпревари Наковски волеј во пет сета го совлада скопски Планет, а Јанта Волеј во Штип го совлада УГД  Студент.

Коментирај

Click here to post a comment