Струмица полуфиналист на одбојкарскиот Куп!

март 10, 2018

Бранителот на титулата Струмица и Пробиштип обезбедија пласман во полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка. На овие две екипи на чекор да им се приклучат се засилениот Вардар и УГД Штип, кои забележаа победи во четири сета во првите четвртфинални натпревари. Возвратните натпревари се играат на 15 март.

Кај девојките блиску до полуфиналето не Куманово со гостинската победа во Битола со 0-3, а на останатите први четвртфинални натпревари Наковски волеј во пет сета го совлада скопски Планет, а Јанта Волеј во Штип го совлада УГД  Студент.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ