strumica denes logo

СТРУМИЦА ГОРДА НА СТОИЛОВ: Стојанче Стоилов е избран за број еден капитен во Европа!

Автор:

Датум:

февруари 2, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 2, 2019

Категории:

Спорт

Како загревање пред официјалниот старт на вториот дел од сезоната во ракометната Лига на шампионите, ЕХФ направи анкета со која ракометна Европа го бираше најпопуларниот капитен, а првото место го освои вардаровиот капитен, Стојанче Стоилов, кој доби многу повеќе гласови од Виктор Томас, лидерот на Барселона.

Стоилов доби 64 проценти од гласовите, а Томас 36%.