strumica denes logo

Стојчевски ја засили одбраната на „пандевци“

Автор:

Датум:

јуни 7, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јуни 7, 2018

Категории:

Спорт

Македонскиот фудбалер Стојан Стојчевски брзо пронајде нов клуб и својата кариера ќе ја продолжи во редовите на струмичка Академија Пандев.

Стојчевски изминатите две сезони ги мина во кратовски Силекс каде беше незаменлив во одбраната. Неговиот договор со кратовскиот тим истече, па реши да се пресели во Струмица каде ќе го носи дресот на „пандевци“.

Со прволигашот стоперот потпиша двегодишен договор кој стапува на сила од овој месец. Стојчевски во кариерата настапуваше уште за ВардарСкопјеХоризонт ТурновоЉубанциТетекс