strumica denes logo

Српскиот стопер Маслаќ ја засили Беласица!

Автор:

Датум:

февруари 8, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 8, 2019

Категории:

Спорт

Стоперот Марио Маслаќ е новото засилување на Беласица. Србинот кој што има солидна биографија, ќе биде големо засилување во одбраната на струмичкиот тим.

Маслаќ има 28 години, висок е 190 сантиметри и во својата кариера играл во Борац Чачак, Осиек, Војводина, Иртиш и Рига.

Има и настап за младата репрезентација на Србија.