strumica denes logo

СПЕКТАКЛ НА 19 АВГУСТ ВО СТРУМИЦА: ГРАДСКО ДЕРБИ ПОМЕЃУ ФК БЕЛАСИЦА И ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

август 1, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 1, 2018

Категории:

Спорт
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

ФФМ го објави распоредот за Прва МФЛ, сезона 2018/19 ФК Беласица својот прв натпревар ќе го игра со Победа од Прилеп, а веќе на 19 август ќе се игра градско дерби – против ФК Академија Пандев.

Целиот распоред може да го погледнете овде: http://ffm.mk/media/files/raspored-prva-liga-2018-2019.pdf