СО ПОБЕДАТА НАД ФК ПОБЕДА ПРИЛЕП, БЕЛАСИЦА ПОВТОРНО Е ЛИДЕР НА ТАБЕЛАТА!

ноември 4, 2019

ФК Беласица ги освои трите бодови на тешкиот натпревар против екипата на ФК Победа Прилеп и со тоа се искачи на врвот на табелата во Втора МФЛ – Исток. Единствениот погодок на натпреварот беше дело на капитенот Милушев Александар, кој стрелаше во 61ва минута. Им честитаме на фудбалерите и стручниот штаб за денешната победа, како и за покажаната борбеност, храброст и истрајност во текот на целите 90минути!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: