СО ПОБЕДАТА НАД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИЈА „БЕЛАСИЦА КУП 2018″

декември 17, 2018

Младите фудбалери НА ФК Беласица го освоија „БЕЛАСИЦА КУП 2018“ триумфирајќи во финалето против ФК „Академија Пандев“. Натпреварот заврши со резултат од 1:1, но фудбалерите на ФК Беласица беа подобри во изведувањето на пенали. Големи честитки за освоеното прво место.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: