Home

Perdormire
Спорт

СО ЕДНА НОГА ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ: НАКОВСКИ ВОЛЕЈ СО 3:0 ГО НАДИГРАА ПЕЛИСТЕР!

Home

НАКОВСКИ ВОЛЕЈ го направи првиот чекор кон историското финале за КУП на Македонија. Девојките на НАКОВСКИ ВОЛЕЈ на гостински терен извојуваа победа од 3:0 против екипата на ОК Пелистер Волеј!

„Одиме кон остварување на нашиот сон“ – напишаа тие на својот официјален фејсбук профил.