ШТО СЕ СЛУЧУВА СО БЕЛАСИЦА? УШТЕ ЕДНО ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ ДОНЕСЕ СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ!

септември 1, 2018

Поранешниот македонски репрезентативец Филип Ивновски е најновото засилување за ФК Беласица во овој преоден рок.

Ивановски ни доаѓа од фински Ропс, и ќе биде огромно засилување во нападот за нашиот тим.

Ивановски зад себе има голема интернационална кариера и 8 настапи во дресот на македонската фудбалска репрезентација.

Му посакуваме многу успех и многу голови во противничките мрежи. ⚽️⚽️⚽️

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: