СЕРИА А ПОБОГАТА СО УШТЕ ЕДЕН СТРУМИЧАНЕЦ: ФУДБАЛСКИОТ ТАЛЕНТ НИКОЛА СЕКУЛОВ ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС И ЗАСТАНА РАМО ДО РАМО СО РОНАЛДО!

август 25, 2019

Италјанската лига на СЕРИА А побогата со уште еден талентиран фудбалски талент. Никола Секулов го официјализираше својот прв професионален договор во Јувентус и застана рамо до рамо со Роналдо! Струмичанецот е роден во Пјаченца, но неговите родители потекнуваат од Струмица. Секулов веќе неколку години е актуелен во фудбалската јавност како еден од најдобрите младински играчи во својата генерација. Честитки до Секулов!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: